Noty v houslovém klíči g-e3, noty s křížky a bé DOPRODEJ

 
 
Praktická pomůcka na zapamatování not v houslovém klíči.
Dostupnost Skladem
285 Kč    
Kategorie Různé
 

Praktická pomůcka na zapamatování not v houslovém klíči. Balení obsahuje celkem 125 koleček s notami a jejich názvy. Baleno v zatahovacím pytlíčku. Průměr kolečka: 3 cm.

Doprodej - poslední sada s dřevěnými kolečky.

Sada obsahuje:
- noty g - e3 a jejich názvy
- noty gis - eis3 a jejich názvy
- noty ges - es3 a jejich názvy
Název sníženého tónu H je ve dvou variantách: hes - b, hes1 - b1, hes2 - b2 (pokud preferujeme název "b", lze žetony s názvvy hes, hes1, hes2 odložit stranou).

Základním úkolem je vytvořit správné dvojice not a jejich názvů. Podle potřeby lze využít jen některé žetony, např. noty s křížky, noty ve dvoučárkované oktávě apod.

Námět na činnost:
Pomůcky - papír formátu A4 a větší, fixy, žetony s notami podle vlastního výběru.
Žáci sedí v kruhu. Na papír předem namalujeme několik čar a žetony libovolně umístíme vedle papíru, aby bylo na ně vidět. Úkolem je umístit notu a její název tak, aby oba žetony spojovala předem nakreslená čára.
Další varianta - všechny žetony rozmístíme libovolně na papír a úkolem je nakreslit čáru, která spojí notu a její název.
Žáci mohou také soutěžit v menších skupinkách. Jeden žák umístí notu a druhý přiloží správný název. Za správné odpovědi se zapisují body a vyhrává žák s největším počtem získaných bodů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.