Letem českým muzikantským světem

 
K
  • 1 z 3
 

Významní čeští skladatelé a hudebníci.

Dostupnost Skladem (5 ks)
139 Kč    
Kategorie Knihy - skladatelé
 

Uvedená kniha na více než 150 stranách s osobitým vtipem, humorem a laskavým nadhledem přibližuje čtenářům všech věkových kategorií životní osudy a dílo téměř padesáti českých muzikantů - skladatelů, dirigentů, zpěváků, instrumentálních sólistů a hudebních pedagogů. Protože kniha rozhodně nemíní být "suchým výčtem akademických faktů a pojmů", zvýrazňují její populární formu i vtipné ilustrace a karikatury na téma svět hudby, muzikantů, orchestru nebo hudebních nástrojů. Jejich autorem je známý zlínský kreslíř a karikaturista Radek Steska. Autor Jan Šula v publikaci zachycuje vývoj české hudby na ploše téměř 350 let. Nabízí nenucené seznámení se s významnými českými muzikanty od Adama Václava Michny z Otradovic až po Jaroslava Ježka. Kniha pro svůj celkový přehled, vtip, laskavý humor i velice přijatelnou cenu je bezesporu ideální příležitostí k doplnění čtenářových znalostí z oblasti dějin české hudby i životních osudů nejznámějších českých hudebních osobností. Jejím nejdůležitějším cílem je nenásilná popularizace několika desítek českých muzikantů, kteří si pozornost nejširší veřejnosti zcela jistě zaslouží.

Knihu doporučuji jako doplněk pro výuku hudební výchovy v ZŠ, hudební nauky v ZUŠ a zaujme i dospělé čtenáře. Lze ji také využít v klavírní výuce, kde se žáci blíže seznámí s životními osudy skladatele, jehož skladbu právě hrají.

Obsah:
Adam Václav Michna z Otradovic, Pavel Josef Vejvanovský, Bohuslav Matěj Černohorský, František Benda, Jan Václav Stamic, František Xaver Dušek, František Xaver Brixi, Josef Mysliveček, Karel Ditters z Dittersdorfu, Jan Křtitel Vaňhal, Leopold Koželuh, Jakub Jan Ryba, Antonín Rejcha, Václav Jan Tomášek, František Škroup, Josef Slavík, Bedřich Smetana, Ferdinand Laub, Tereza Stolzová, Antonín Dvořák, Klementina Kalašová, Otakar Ševčík, Leoš Janáček, František Ondříček, Josef Bohuslav Foerster, Karel Kovařovic, Karel Burian, Vítězslav Novák, Oskar Nedbal, Josef Suk, Ema Destinnová, Otakar Ostrčil, Jan Kubelík, Jaroslav Kocian, Václav Talich, Bohuslav Martinů, Otakar Jeremiáš, Alois Hába, Váša Příhoda, Jaroslav Ježek

Popis: kniha, brožovaná, 152 stran, 14,5 × 20,5 cm, česky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.