Na paloučku - didaktická hra

 
  • 1 z 3
 

Vítáme vás na hudebním paloučku. V této hře si procvičíte hudební abecedu a noty.

Dostupnost Skladem (19 ks)
309 Kč    
Kategorie Hravý muzikant
 

Vítáme vás na hudebním paloučku. Vidíte na něm slunéčko sedmitečné? Slunéčku se také říká beruška a každá správňácká beruška má sedm teček. Stejný počet písmenek má i hudební abeceda – C, D, E, F, G, A, H. Tato naše malá beruška nepořádnice svoje tečky poztrácela. Pomůžete jí všechny najít? Prozradíme vám, že čekají na kytičce na konci hry, kam se máte dostat. Projdete cestou přes palouček, potkáte se s místními obyvateli, zažijete různé druhy počasí, ale hlavně si procvičíte hudební abecedu a noty.

Pravidla hry:
Počet hráčů: 2-6
Pravidla jsou jednoduchá. Hra obsahuje hrací plán a sadu kartiček s úkoly. Trasa je vytvořená z písmen hudební abecedy. Jsou uspořádána ve správném pořadí a celou cestu se opakují. Ke hře není potřeba kostka.
Na začátku hry se všichni hráči seřadí na startu. Začíná zpravidla ten nejmladší hráč. Vezme si kartičku, vyřeší úkol na ní napsaný a posune se na správné políčko. Odpovědí na většinu kartiček je právě název noty. Pokud odpovíme např., že je na kartičce nota c2, posuneme se na nejbližší políčko s písmenem „C“ apod. Pokud hráč nedokáže odpovědět, zůstává na místě a pokračuje v dalším kole. Další hráči pokračují po směru hodinových ručiček. První v cíli je vítěz!
Kartičky je možné používat všechny, nebo si vybrat jen některé. Je vždy potřeba přihlédnout k věku a znalostem hráčů. Je možné si i dopsat své vlastní. Pravidla hry si můžete dotvářet, vymýšlet, vše je dovoleno. Je užitečné, pokud se hráči na začátku hry domluví, je-li povoleno vyhazování, opakování po hodu šestky. Úplní mrňouskové nebo nehudebníci můžou hrát bez kartiček, s kostkou a jen si projít trasu až do cíle.

Cyklus didaktických her a pomůcek Hravý muzikant, jehož součástí je i tato hra, je hravým, veselým a zajímavým zpestřením výuky všech začínajících hudebníků. Je vhodný do výuky hudební nauky i individuálních hodin na základních uměleckých školách, do hodin hudební výchovy na základních školách a v neposlední řadě do rodin, kde můžou s dětmi hrát i dospělí. Hry nejsou časově náročné, děti se zlepší v chápání hudební teorie a co navíc, bude je i bavit!

Přejeme vám hodně zábavy a radosti při hře!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.