Martin Vozar - Hudební nauka 5

 
  • 1 z 14
 
Sešit Hudební nauka pro 5. ročník ZUŠ obsahuje poznatky z hudební teorie a dějin hudby.
Dostupnost Skladem
110 Kč    
Kategorie Pracovní listy a sešity
 

Sešit Hudební nauka pro 5. ročník ZUŠ obsahuje poznatky z hudební teorie a dějin hudby. Učivo je přehledně uspořádané a pomocí úkolů si žáci mohou procvičit své znalosti (stupnice, intervaly, akordy). Dějiny hudby ve druhé části sešitu popisují vývoj hudby od počátku po 20. století, zejména období baroka, klasicismu a romantismu. Hudba 20. století je uvedena v souvislosti se zajímavými ukázkami známých skladeb. Základní poznatky o skladatelích obsahují krátké životopisy a přehledy nejvýznamnějších děl. Texty doplňují portréty skladatelů a notové ukázky skladeb určených k poslechu.

Žáci své vědomosti procvičí v doplňovačkách a hudebních hádankách. Sešit uzavírá přehled hudebních pojmů a na konci jsou uvedena rytmická cvičení.

Přehled učiva:

Durové a mollové stupnice do 7 křížků a bé, intervaly základní a odvozené, intervaly přesahující oktávu, obraty kvintakordů, dominantní septakord, kvintakord zvětšený a zmenšený, hudební názvosloví.

Toccata a fuga, symfonie, koncert sonáta, sonátová forma, rondo, symfonická báseň.
Dějiny hudby: počátky hudby, renesance, baroko, klasicismus, romantismus, impresionismus, 20. století.

Skladatelé: Antonio Vivaldi, Georg Friedrich Händel, Johann Sebastian Bach, Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Franz Schubert, Robert Schumann, Fryderyk Chopin, Richard Wagner, Giuseppe Verdi, Johannes Brahms, Georges Bizet, Modest Petrovič Musorgskij, Petr Iljič Čajkovskij, Edvard Hagerup Grieg, Nikolaj Rimskij Korsakov, Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Claude Debussy, Maurice Ravel, Béla Bartók, Igor Stravinskij, Sergej Prokofjev, Aram Chačaturjan, Leoš Janáček, Josef Suk, Bohuslav Martinů

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.