Domino HUDEBNÍ NÁSTROJE 2

 
Tip
  • 1 z 3
 

Čtyřlist plný her, které zaujmou děti i dospělé.

Dostupnost Skladem
92 Kč    
Kategorie Učební pomůcky
 

Komu je hra určena?
Při hře s výukovým dominem děti tvoří hada, kdy přikládají "odpovědi na otázky". V tomto případě název nástroje k příslušnému obrázku. Využijí ho tedy děti se zájmem o hudební téma ve věku zhruba od 7 let. Klasické domino si užijí hráči různého věku. Můžete tak zapojit do hry i malé nenechavé sourozence. Obrázky jsou lákavé a pravidla velmi jednoduchá. Pexeso pak doplňuje trojici her, kdy opět řešíte hledání správné dvojice. Ale ztížené o nutnost zapojit ještě svou paměť. Pro domino si můžete navíc dle návodu vytvořit originální krabičku, která je součástí grafiky dvojlistu. Produkt je dodáván jako 2 složené dvojlisty velikosti A4. Před hraním je potřeba si karty rozstříhat.

Produkt obsahuje:
- 2 domina (výukové a klasické) - 28 oboustranných karet
- pexeso - 17 párů obrázků
- krabičku (je potřeba ji vystřihnout a slepit)

Pravidla:
Pravidla A - výukové domino
Hrajete se stranou karet, na které je obrázek hudebního nástroje a text. Zamíchejte hrací karty a dejte každému hráči dvě. Zbytek představuje dobírací balíček. Jednu kartu z něj položte na střed hrací plochy. Hráči se pravidelně střídají v tazích.

Při tahu: buď zahrajete navazující kartu (příslušný obrázek nebo text), nebo líznete kartu z dobíracího balíčku. A pokud můžete tuto přiložit, uděláte to. Hraje se do dobrání celého balíčku. Vítězem se stává hráč, který nemá již žádnou kartu a zároveň nemá možnost si žádnou líznout (balíček je dobrán). V jednom kole hrajete pouze jednu kartu. I kdybyste jich měli navazujících několik.

Pravidla B - klasické domino
Hrajete se stranou karet, která má jako středový symbol oboustrannou šipku. Zamíchejte hrací karty a dejte každému hráči dvě. Zbytek představuje dobírací balíček. Jednu kartu z něj položte na střed hrací plochy. Hráči se pravidelně střídají v tazích.

Při tahu: buď zahrajete navazující kartu (obrázek ke stejnému obrázku), nebo líznete kartu z dobíracího balíčku. A pokud můžete tuto přiložit, uděláte to. Hraje se do dobrání celého balíčku. Vítězem se stává hráč, který nemá již žádnou kartu a zároveň nemá možnost si žádnou líznout (balíček je dobrán). V jednom kole hrajete pouze jednu kartu. I kdybyste jich měli navazujících několik.

Pravidla - pexeso
Vyskládejte kartičky rubovou stranou nahoru. Hráči se pravidelně střídají v tazích. Při tahu vždy otočíte dvojici karet. Snažíte se najít odpovídající pár. Při otočení správné dvojice si ji necháte a pokračujete ve hře. Vítězem se stává hráč, který má nejvíce dvojic.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.