Hra kostky s notami

 
K
  • 1 z 2
 

Při hře Kostky s notami se žáci učí a procvičují si základní tóny c1 až h1.

Dostupnost Skladem (22 ks)
235 Kč    
Kategorie Kostky s notami
 

Hra Kostky s notami

Hravé učení a procvičování základních tónů jako pomůcka pro výuku hudební výchovy na základních školách a hudební nauky na základních uměleckých školách. Při hře Kostky s notami se žáci učí a procvičují si základní tóny c1 až h1. Napínavá hra je určena také pro celou (hudebně založenou) rodinu. Návod ke hře je uveden na bodovacích kartičkách.

Herní součásti:
-  4 zalaminované bodovací kartičky (formát DIN A6)
-  5 kostek z přírodního dřeva se zaoblenými hranami (ze světlého bukového dřeva, o délce hrany 16 mm), polepené 6 potištěnými štítky (s notami c1, d1, e1, f1, g1 a1, h1 a se dvěma smajlíky)

Hra není vhodná pro děti do 3 let. Obsahuje malé části, které by děti mohly spolknout – nebezpečí udušení!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Návod ke hře:

Každý hráč dostane svou bodovací kartičku, na kterou se vejdou až 3 hry.  První hráč hodí současně 5 kostkami s notami najednou. V rámci jednoho tahu může házet jednou, dvakrát nebo třikrát. Po každém hodu může nechat libovolný počet kostek ležet tak, jak byly hozeny, a s ostatními pak házet znovu. Po dokončení tahu se dosažené body za určitou notu či kombinaci not zapíší na bodovací kartičku. Hráč si musí vybrat takovou notu či kombinaci not, za kterou dostane co nejvyšší počet bodů. Poté je řada na dalším hráči.
Každý hráč se snaží o to, aby do konce hry získal postupně body za všechny uvedené noty a kombinace not. Pokud se nějakému hráči během hry nepodaří získat body za některou z uvedených not či kombinací not, políčko zůstane volné. Jakmile má jeden z hráčů zcela vyplněný první sloupec na bodovací kartičce, je konec hry a sčítají se výsledky. Vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů. Vítězem se může stát i hráč, který sice nezaplnil všechna políčka v prvním sloupci, ale získal nejvíce bodů. Další sloupce na bodovací kartičce jsou určeny pro další hry.

Každá nota je ve hře celkem čtyřikrát, smajlík pouze dvakrát.
Malá postupka se skládá ze tří, velká postupka ze čtyř po sobě následujících tónů (not). Malou postupku tvoří například noty c1, d1, e1, velkou postupku noty c1, d1, e1, f1.
K zapisování bodů se používá popisovač (stíratelný fix na plastové povrchy). Zapsané body na bodovacích kartičkách lze na konci setřít vlhkým hadříkem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.