S. J. Repetitorium hudebních forem

 
  • 1 z 3
 
Cílem této publikace je orientovat čtenáře v oblasti hudebních forem a žánrů a to na podkladě tradičně ustáleného pohledu na tuto problematiku.
Dostupnost Skladem
175 Kč    
Kategorie Učebnice ZŠ a ZUŠ
 

Cílem této publikace je orientovat čtenáře v oblasti hudebních forem a žánrů a to na podkladě tradičně ustáleného pohledu na tuto problematiku. Při jejím zpracování jsem proto vycházel z dostupné literatury a ze své dlouholeté pedagogické praxe spojené s výukou této teoretické disciplíny". Stanislav Jelínek

Publikace je připravena seznámit žáky a studenty hudebního oboru ZUŠ, poznatky mohou využít i studentí konzervatoří, středních pedagogických škol a hudebních gymnázií.

Obsah:

Základní prvky hudebních forem, druhy motivické práce, drobná forma, malá forma, velká forma, základní netaneční žánry, barokní suita, moderní suita, menuet a scherzo, základní žánry hudby účelové, pochod - valčík - polka, dělení tanců - národní tance, variační forma, rondová forma, sonáta (sonátový cyklus), sonátová forma, koncert, kombinovaná forma, předehra, symfonická báseň, fugová forma, kánon, vokální hudba duchovní, vokální hudba světská, píseň a jí podobné útvary, chanson a blues, melodram, jevištní formy, přehled základních hudebních žánrů, terminologické poznámky, přehled výslovnosti cizích slov.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.