Suita ze starých tanců 17. století (housle a klavír)

 
Kontrola - Hotovo
  • 1 z 5
 

Suita ze starých tanců 17. století je koncertní suita pro housle a klavír.

Dostupnost Skladem (1 ks)
329 Kč    
Kategorie Noty pro housle
 

Suita ze starých tanců 17. století je koncertní suita pro housle a klavír. Skladba je složená z tanečních motivů podle starých rukopisů a sbírek ze 17. století., které se dochovaly v několika významných rukopisech a sbornících. Milan Ort, autor této koncertní suity vybral jednotlivé části suity (tance) z Vietorisovy tabulatury (1660-1680), z Kájoniho kodexu (1634-1671) a Pestrého sborníku z Levoče (1621-1674). Jednotlivé tance pečlivě a citlivě spojil do jedné skladby a napsal k nim klavírní doprovod a vytvořil tak velmi zajímavou přednesovou suitu, která Vám představí taneční hudbu 17. století.
V sešitě je uveden odkaz, který Vám umožní stáhnout si do počítače demo nahrávku i nahrávku klavírního doprovodu ve formátu mp3. Nahrávky jsou pořízeny z notačního programu, ve kterém byly skladby napsány. Audio (demo) soubor je zde uveden pro Vaši představu jak skladba zní, nahrávku klavírního doprovodu je možné použít k nácviku skladby.

Milan Ort (*1955) vystudoval hru na housle na Pražské konzervatoři. Byl členem řady folklórních souborů a komorních orchestrů, kde působil v sekci prvních houslí nebo viol. Jeho kompoziční tvorba je zaměřena na stylizaci lidové hudby ze všech koutů světa, zejména z oblasti Moravy, Slovenska, Maďarska a Rumunska. V ostatní tvorbě se věnuje psaní drobných sólových nebo komorních skladeb hlavně pro děti základních uměleckých škol.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.